US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,53 %
NASDAQ-1,00 %
DOW JONES-0,09 %
PX-0,31 %
ČEZ-0,22 %
NVIDIA-1,98 %

V Praze se sejdou horničtí odboráři, hlavní tématem OKD

V Praze se v pátek sejdou odboráři z Odborového svazu hornictví, geologie a naftového průmyslu. Hlavním tématem sjezdu bude pravděpodobně situace kolem černouhelné společnosti OKD, která má existenční problémy a chystá se mimo jiné zavřít Důl Paskov. Kromě asi 12 tisíc pracovníků v OKD jsou ohroženy další tisíce míst v návazných profesích.

Redakce IW
Redakce IW
11. 3. 2016 | 3:11
NWR

Horničtí odboráři na konci února rozšířili stávkovou pohotovost z Dolu Paskov na celou OKD. Odůvodnili to mimo jiné tím, že nemají od vedení firmy dostatek informací a ani neví, jak bude vypadat plán firmy pro letošní rok.

Odboráři by měli řešit i tuzemskou těžbu hnědého uhlí. Zabývat by se měli mimo jiné takzvanými těžebními limity v severočeském lomu ČSA a ukončením těžby v hlubinném dole Centrum.

Sjezdu by se měla zúčastnit řada hostů, mimo jiné ministr průmyslu Jan Mládek a ministryně práce Michaela Marksová (oba ČSSD).

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

NWR
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko