US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,59 %
NASDAQ+0,44 %
S&P 500-0,05 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,10 %
Erste-1,18 %

Číňané by údajně mohli projevit zájem o vstup do Unipetrolu

Na trhu se objevila spekulace, že by čínská firma CEFC Group (Europe) Company v rámci dalšího kola investic v České republice mohla projevit zájem o vstup do petrochemické společnosti Unipetrol. Upozornil na to Bohumil Trampota, analytik z J&T Banky.

Redakce IW
Redakce IW
21. 3. 2016 | 9:16
Čína

"Další informace by mohly být zveřejněny během velikonoční návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze," řekl Trampota.

"CEFC má chuť nakupovat v ČR i dalších zemích střední a východní Evropy a rafinérská aktiva by se do jejích jádrových aktivit hodila. Avšak majoritní vlastník Unipetrolu, polská PKN Orlen, českou firmu vnímá jako dlouhodobou strategickou investici. Celá věc je citlivá také z politického hlediska a důležitý parametr, kterým je případná cena, není znám," doplnil Martin Krajhanzl, analytik z České spořitelny.

Zdroj: J&T Banka

Akcie ČRČínaOrlen UnipetrolPetrochemieRafinerie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

10. 9.-Andrej Rády
Ponaučení pro investory