US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,00 %
NASDAQ+0,55 %
DOW JONES-0,16 %
PX+err %
ČEZ-0,08 %
NVIDIA+3,02 %

Unipetrol: V kralupské rafinérii bude kvůli neplánované odstávce zastaveno zpracování ropy

Kvůli mimořádné události na jednotce fluidního katalytického krakování ("FCC") bude zastaveno zpracování ropy v kralupské rafinérii. V důsledku toho bude výroba litvínovské rafinérie pokračovat v omezeném režimu a bude omezena výroba polypropylenu. V současnosti se očekává, že provoz kralupské rafinérie bude obnoven během několika týdnů. Přesný dopad na finanční výsledky skupiny Unipetrol je nyní předmětem hodnocení.

Redakce IW
Redakce IW
19. 5. 2016 | 9:46
Orlen Unipetrol

"Tato zpráva je negativní, Unipetrol je po loňském požáru omezen v provozu i v Litvínově. Škody je nyní těžké odhadovat, ale budou řádově dosahovat stovek milionů korun," uvedl Tamás Pletser, analytik z Erste Group Bank.

"Předpokládáme, že dopad odstávky na výsledky Unipetrolu nebude tak výrazný jako v případě loňské havárie etylénové jednotky v Záluží," doplnil Josef Němý z Komerční banky.

Zdroj: Unipetrol

Akcie ČROrlen UnipetrolRafinerie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

20. 10.-Andrej Rády
Akciový trh