US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,56 %
NASDAQ-2,15 %
DOW JONES-0,84 %
PX-0,73 %
ČEZ+0,08 %
NVIDIA-1,79 %

Ford svolává v Severní Americe téměř 1,5 milionu vozů Focus

Americká automobilka Ford Motor svolává v Severní Americe téměř 1,5 milionu vozů Focus kvůli problému v palivovém systému, který může vést ke zhasnutí motoru. Informovaly o tom ve čtvrtek agentury AP a Reuters. Automobilka uvedla, že v souvislosti s tímto problémem zatím nemá žádné zprávy o nehodách ani zraněních.

Redakce IW
Redakce IW
25. 10. 2018 | 15:14
Americké akcie

Opatření se týká modelů z let 2012 až 2018 se čtyřválcovým motorem o objemu dvou litrů. Majitelé vozů by podle automobilky měli do provedení opravy udržovat palivovou nádrž alespoň z poloviny plnou.

Automobilka ve středu oznámila, že jí ve třetím čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk o 36 procent na 993 milionů dolarů. Tržby ale o tři procenta vzrostly a dosáhly 37,7 miliardy dolarů.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

Americké akcieAutaFord Motor
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie