US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,06 %
NASDAQ-0,06 %
DOW JONES-0,17 %
PX+0,33 %
ČEZ-0,22 %
NVIDIA+0,44 %

Schodek státního rozpočtu Slovenska od ledna do dubna vzrostl o 8,6 procenta

Rozpočtový schodek Slovenska se za období od ledna do konce dubna prohloubil o více než osm procent oproti stejnému období loňska, kdy hospodaření země rovněž negativně ovlivnily dopady epidemie covidu-19. Vyplývá to z pondělních údajů slovenského ministerstva financí.

Redakce IW
Redakce IW
3. 5. 2021 | 11:56
Rozpočet

Schodek slovenského státního rozpočtu za první čtyři měsíce letošního roku dosáhl téměř 2,63 miliardy eur. Meziročně se tak deficit prohloubil o 8,6 procenta. Rozpočtové příjmy stouply oproti loňsku o 5,6 procenta, výdaje rostly rychlejším tempem, a to o 6,7 procenta.

Loni rozpočtový deficit vystoupil téměř na 7,76 miliardy eur po schodku 2,2 miliardy eur v roce předchozím. Na letošní rok zákon o státním rozpočtu předpokládá deficit téměř 8,06 miliardy eur.

Nezávislá slovenská rozpočtová rada v pondělí upozornila, že dlouhodobá udržitelnost veřejných financí země se loni zhoršila pátým rokem po sobě. Největší zhoršení nastalo podle ní v roce 2019, tedy před vypuknutím koronavirové krize a v době vrcholu příznivého vývoje ekonomiky. Na historickém minimu tehdy byla i míra nezaměstnanosti.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

RozpočetSlovenskoZadlužení
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko