Investiční tipy velkých hráčů II
|

Investiční tipy velkých hráčů II

Druhá porce investičních doporučení nabízí společnosti z mnoha průmyslových odvětví. Většina z nich se těší dlouhodobému růstu, a proto je i zkušení investoři doporučují zařadit do portfolií s dlouhodobým horizontem.

Ropa Technologie Farmacie
Diageo

1. Diageo

Dokonce i uprostřed evropských problémů se zadlužeností doporučují analytici nákup mezinárodních společností. Propady rozvinutých ekonomik se totiž vyváží růstem rozvíjejících se trhů. Akcie Diageo, velké palírny vodky Smirnoff, whisky Johnnie Walker a dalších, jsou podle analytiků levné a ideální pro dlouhodobé pozice.

Nektar

2. Nektar Therapeutics

Podle analytiků jeden z aspirantů na budoucí stálici mezi rostoucími akciemi. Nektar Therapeutics využívá polymerní chemii, která je potřeba pro technologie používané pro modifikaci stávajících léků. Léky pak vydrží déle a jsou méně toxické. S touto technologií může v budoucnu firma přijít na trh až s 50 novými léky. Akcie společnosti jsou ve svém oboru jasnou jedničkou.

Royal Gold

3. Royal Gold

Oblíbená společnost mnoha investorů. Royal Gold je finanční instituce se zaměřením přímo na zlato. Investuje v dolech a ve spřízněných projektech. Nové doly by měli vzniknout v Chile, Mexiku a Kanadě. To by mělo pozici Royal Gold ještě posílit. Z hlediska investice se nejedná o levnou akcii, ale kdo věří zlatu, neměl by tuto společnost opomenout.

Equinix

4. Equinix

Mezi další favority analytiků a investorů paří společnost Equinix, která provozuje datová centra a stará se o software bank a jiných finančních institucí. Malá vzdálenost mezi centrem Equinix a jejími největšími klienty dává společnosti obrovskou výhodu oproti konkurenci. Poptávka po rychlejším přenosu dat a zjednodušení online sítí je budoucnost, proto se dlouhodobá investice do Equinix vyplatí.

První díl investičních tipů velkých hráčů Abbott

5. Abbott Laboratories

Stejně jako většina akciových titulů v tomto výběru je i společnost Abbott Laboratories vhodná pro budování dlouhodobých pozic. Tato farmaceutická společnost má skvělé produkty, jako je například lék Humira – hit v oblasti boje proti revmatické artritidě. Návratnost vlastního kapitálu 28 procent a obrovský rozmach na rozvíjejících se trzích dělají z Abbott Laboratories jasnou volbu.

Petrobras

6. Petrobras

Na rozdíl od konkurentů, kteří se potýkají s poklesem, se akcie společnosti Petrobras těší růstu. Společnost totiž před několika lety objevila masivní pobřežní ropná pole, což jí pomohlo k obrovskému růstu. Vzhledem ke katastrofě v Mexickém zálivu se akcie ropných společností vyplatí kupovat, klesly totiž na velice atraktivní hodnoty. Petrobras má velkou šanci v budoucnu nalézt nová ropná pole, což budoucímu vývoji jen nahrává.

Microsoft

7. Microsoft

Pokud hledáte stabilní a dlouhodobě výnosné akcie, tak Microsoft by měl být mezi prvními. Analytici věří, že akcie společnosti by měly právě v příštích 10 letech zažít největší růst. Podle skeptiků jsou akcie společnosti už teď drahé, ale optimisté věří, že prodeje produktů Microsoft porostou až o 24 procent za rok. Optimismus pramení také z toho, že by po produktech Microsoftu měla být vysoká poptávka z rozvíjejících se trhů. Zároveň by měly technologickému gigantu pomáhat novinky, například Box Live a další herní konzoly.

OpenTable

8. OpenTable

Analytici jsou ze společnosti OpenTable nadšeni. Firma se zaměřením na online rezervace všeho druhu vydělává na každém zákazníkovi 1 až 7,5 dolaru. V posledním čtvrtletí dosáhly tržby společnosti 21 milionů dolarů, což je téměř 10násobek tržeb v roce 2004. Do budoucna očekávají analytici podobný vývoj, a stejně jako u předchozích titulů doporučují akcie OpenTable k dlouhodobé investici.

Zdroj: CNN