2010: Rok, ve kterém mají všichni pravdu
|

2010: Rok, ve kterém mají všichni pravdu

Pokud se podíváme na první polovinu letošního roku, zdá se, že nemáme vítěze ani poražené. Na akciích, dluhopisech nebo komoditách se nedalo výrazněji vydělat, ale ani prohrát. Manažeři investičních fondů si proto lámou hlavu - nevědí, jak nejlépe zhodnotit vklady.

Býk a medvěd

Styl, jakým se dlouhá léta obchodovalo na burzách, je pryč a zdá se, že i přes nevalné investiční úspěchy je každý na té nejlepší cestě ke spoustě peněz. Jak to?

Býci

Mají pravdu, protože jsme v podstatě v tom samém býčím trhu už od března minulého roku. A to i přes menší korekce nebo výpadky obchodních systémů.

Medvědi

Mají také pravdu. V ročním srovnání kleslo v podstatě všechno, kromě zlata, stříbra, dluhopisů a japonského jenu.

Fanoušci stimulů

Mohou poukázat na účinnost fiskálních stimulů. Samozřejmé je zpomalení propadu a obnova růstu ještě před rokem katastrofických makrodat. Stimuly jsou tak účinné, že by podle příznivců měly pokračovat.

Dluhové orgie

Dluhy ekonomik zemí po celém světě rostou a nezdá se, že by to mělo v nejbližší době skončit. Lidé, kteří jsou tímto faktem znepokojeni nejvíc, mají také pravdu. Každý den vychází o zadluženosti celého světa bezpočet článků.

Podle všeho se nikdo neplete. Jim Cramer, Meredith Whitney a další nám denně vtloukají do hlavy: "Vidíte - dopadlo to tak, jak jsem říkal(a) už dávno!" Ale to ještě nemusí znamenat, že mají pravdu. To, co všem nahrává, je právě současný vývoj na trzích. Na něm si každý najde tu svoji pravdu.

Budoucnost ukáže, která ze skupin s patentem na pravdu, urve dlouhodobě větší kus z pravdového koláče.

Zdroj: thereformedbroker.com