Krátkodobý výhled na české akcie: červen 2011 - KB, Erste a VIG
|

Krátkodobý výhled na české akcie: červen 2011 - KB, Erste a VIG

KB, Erste, VIG. Potenciál a riziko jednotlivých akcií ze sektoru finančních služeb obchodovaných na pražské burze pro následující týdny.

Komerční banka Vienna Insurance Group (VIG) Erste Group Bank
Komerční banka

Komerční banka

Bankovní sektor byl ke konci května poměrně pod výrazným tlakem včetně KB, která s grácií přestála obchodování bez nároku na dividendu (začátek dubna). Výsledky za 1Q11 víceméně v souladu s očekáváním.

Bude se čekat na výsledky stress testů v Evropě (červenec) a dále na řešení dluhové krize hlavně vůči Řecku. Tyto zprávy ovlivňují sentiment v bankovním sektoru.

Aktuální ceny na hladinách 4 080 Kč jsou z našeho pohledu za aktuálních okolností víceméně férové. Na druhou stranu se domníváme, že zajímavý dividendový výnos a defenzivnost samotné banky může přilákat investory po odeznění výše zmíněných akcí. Erste Group logo

Erste Group

V případě Erste se domníváme, že hlavním tahounem dalšího vývoje budou faktory spojené se stress testy v Evropě (červenec) a řešení dluhové krize v EU (hlavně spojované s Řeckem).

Červen bude i u Erste spíše klidnějším měsícem.

VIG logo

VIG

Výsledky za 1Q11 dle očekávání bez překvapení. Nadále vnímáme jako zajímavý defenzivní titul z povahy předmětu podnikání. Současné ceny na hranici 960 Kč vnímáme jako prozatím nedostatečně atraktivní. Z dlouhodobého pohledu jsme na společnost stále pozitivní.

Červen by měl být rovněž pro titul spíše neutrálním měsícem s absencí výraznějších zpráv. Sentiment na bankách se může odrazit i na pojišťovacích společnostech. Nadále vnímáme šanci pro další investiční činnost společnosti.