Akcie, které možná dají zapomenout na Apple
|

Akcie, které možná dají zapomenout na Apple

Technologický gigant Apple je jednou z nejrůstovějších akcií poslední dekády. Jejich hodnota vzrostla od roku 2001 o téměř 4 tisíce procent (!!!) a mnoha akcionářům přinesla pohádkové zisky. Je těžké najít společnost, která by Applu v rychlosti růstu akcií konkurovala. Přesto jsme našli několik kandidátů podobně rychlého růstu ceny akcií.

Investice Světové akcie Tržby Apple Zisky

Překonat akcie Applu v rychlosti růstu by totiž v budoucnu nemělo být tak těžké. Ano, Apple má obrovsky silnou a věrnou základnu zákazníků. Na trh přichází téměř každý rok s úchvatnou novinkou.

Je ovšem potřeba si uvědomit, že ještě na začátku roku 2009 stály akcie společnosti méně než 100 dolarů. Růst během dvou let k téměř 400 dolarům je raketový. Podle analytiků už ale nemají akcie Applu takový potenciál, aby vyrostly během dalších dvou let téměř čtyřnásobně.

V současnosti je na trhu velké množství silně podhodnocených akcií. Mají před sebou slibné roky plné rostoucích zisků a tržeb. A právě tyto tituly by mohly v příštích letech překonat Apple v rychlosti růstu. Navíc je pro mnoho investorů výhodné nakoupit akcie, které stojí do 50 dolarů, než utratit 400 dolarů za jednu akci Applu.

Jak je na tom tedy aktuálně Apple a které akcie by ho mohly v budoucnu překonat?

Apple

Apple

Apple patří mezi přední výrobce počítačů a mobilních zařízení. Odhad zisku v letošním roce je 27,41 dolaru na akcii a 32,12 dolaru pro rok 2012. taková čísla jsou ve světě možná unikátní.

Stálice se skvělým managementem bude pravděpodobně i nadále velmi výhodnou investicí, i když Steve Jobs (opět) odešel z čela firmy. Investice do Applu se ovšem stává spíše dlouhodobou záležitostí.

United Continental Holdings

United Continental Holdings

Jedna z největších leteckých společností. Odhadovaný zisk na akcii v letošním roce je 3,57 dolaru a příští rok 4,98 dolaru.

Proč by akcie UAL měly překonat růst Applu? Začínají z podobně "špatné" pozice. Navíc ceny ropy klesají, a to je obrovské plus pro snížení nákladů na palivo této velké letecké společnosti.

OmniVision Technologies

OmniVision Technologies

OmniVision prodává senzory používané v mobilních telefonech a jiných počítačových zařízeních. Odhad zisku v letošním roce je 2,93 dolaru na akcii.

Proč by měly akcie OmniVision překonat Apple? Tato společnost je úzce spjata právě s Applem - je hlavním dodavatelem komponentů do počítačů, tabletů i telefonů. Akcie se ale nedávno propadly, a to kvůli nejistotě, zda bude chtít vedení Applu bez Jobse dál spolupracovat s OmniVision.

Pokud ano, současné nízké ceny akcií OmniVision získají také fundamentální důvod vystřelit nahoru ze svých podhodnocených úrovní.

ATP Oil and Gas

ATP Oil and Gas

ATP je nezávislá ropná a plynárenská společnost se sídlem v Texasu. Letošní rok by měl být pro společnost ztrátový.

Příští rok by ovšem mělo být vše jinak, firma by měla vydělat zhruba 1,69 dolaru na akcii. Očekávají se vyšším tržby i zisky, a to v důsledku vyšší produkce v Mexickém zálivu.

Kupujte americké akcie. Po poklesech je poženou nahoru korporátní výsledky

Xerox

Xerox

Xerox je společnost, která dala jméno kopírce, ale zajišťuje celou řadu dalších kancelářských zařízení. Odhad zisku pro letošní rok je 1,07 dolaru na akcii, pro příští rok 1,24 dolaru na akcii. Xerox navíc platí dividendu ve výši 17 centů na akcii – tedy více než 2% výnos.

Xerox by mohl růst akcií Apple překonat hlavně proto, že jsou jeho akcie velmi podhodnocené. Navíc firma "chrlí" řadu patentů a technologických novinek díky své dceřiné společnosti PARC (Palo Alto Research Center).

Energy XXI

Energy XXI

Energy XXI je nezávislá ropná a plynárenská společnost se sídlem na Bermudách. Odhaduje se, že by měla v letošním roce vydělat 2,58 dolaru na akcii a 4,20 dolaru v příštím roce.

Porazit Apple by měly akcie Energy XXI překonat hlavně díky novým povolením pro vrty v Mexickém zálivu. Tato společnost navíc může být cílem převzetí od větší energetické společnosti.

Zdroj: Seeking Alpha