Akcie pohledem technické analýzy: Blízká budoucnost přinejlepším "do strany"
|

Akcie pohledem technické analýzy: Blízká budoucnost přinejlepším "do strany"

Hlavní akciové indexy by se měly v příštích dnech pohybovat v souladu s dosavadní logikou, tedy do strany s důležitou podporou u 50denních klouzavých průměrů. S&P 500, DAX a DJ EuroStoxx 600 a technické indikátory.

Technická analýza Světové akcie

S&P 500

Index se pokusil o oživení, to ale zastavilo pásmo klouzavých průměrů okolo 1 430 bodů. MACD se stabilizuje, avšak pod spouštěcí linií. ROC20 stále v mínusu, ROC60 se pokouší o stabilizaci pod svým 20denním klouzavým průměrem. RSI se odrazilo od svého 14denního klouzavého průměru níže.

Situace na technických indikátorech je dále negativní, což index pravděpodobně přivede k nejbližším úrovním podpory na 1 407 a 1 400 bodů. Pro další vývoj budou klíčové právě tyto úrovně podpory. Jejich proražení by vyvolalo výraznější pokles. Pokud vydrží, index bude směřovat do strany.

S&P 500 - technická analýza

Týden na trzích podle burzovních grafů: Přetahovaná pokračuje, zkrácený týden nerozhodl
Od 23. října, kdy index S&P 500 definitivně prolomil spodní linii rostoucího kanálu, bojují býci o ztracenou pozici. Při čtvrteční rally se S&P 500 přiblížil k hladině 1 430, ale páteční výprodej ho poslal směrem k supportu v zóně 1 395 až 1 400. Tady byla cena předchozí týden a v srpnu.

DAX

Index se po nedávném otestování 50denního exponenciálního klouzavého průměru trochu vzpamatoval. Hlavní klouzavé průměry dále lehce rostou. MACD se dostalo na úroveň spouštěcí linie, ale kvůli nevýraznému průniku to významnější signál nedalo. ROC20 těsně okolo nuly, ROC60 víceméně stagnuje pod svým 20denním klouzavým průměrem. RSI opět klesá k hranici 50 bodů, kde se nachází i jeho 14denní klouzavý průměr.

Technické indikátory jsou víceméně neutrální a potvrzují poslední vývoj, tedy do strany. Očekáváme, že index bude pokračovat stejným směrem, s důležitou úrovní podpory na 50denním exponenciálním klouzavém průměru.

DAX - technická analýza

DJ EuroStoxx 600

Index (i když tentokrát trochu volněji) našel opět podporu na 50denním klouzavém průměru. MACD stouplo těsně nad spouštěcí linii a vydalo nákupní signál (i když ne tak výrazný). ROC20 se drží těsně nad nulou, ROC60 stagnuje těsně nad ním. RSI se vyhouplo nad hranici 50 bodů, poté ale obnovilo pokles k 50 bodům a svému 14dennímu klouzavému průměru.

Technické indikátory se celkově za poslední měsíc zlepšily, otázkou ovšem je, jak jim oživení dlouho vydrží. Očekáváme, že index bude pokračovat dále do strany se stejnou logikou jako dosud, tedy s významnou úrovní podpory u 50denního klouzavého průměru.

DJ EuroStoxx 600 - technická analýza

Světová ekonomika: Evropa kulhá za zbytkem světa, říjnová čísla to potvrzují
Konečné údaje indexů nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu za říjen potvrdily, že Evropa stále čeká na výraznější oživení. Nic na tom nezměnilo ani několik pozitivních revizí předběžných (FLASH) čísel za říjen. Eurozóna je hluboko v pásmu poklesu, zatímco řada ekonomik v rámci emerging markets zažívá lepší měsíce nad 50 body.