US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,00 %
NASDAQ+0,52 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

Chcete obchodovat přímo v USA? Stačí na to pár dolarů!

Obchodování s cennými papíry je samo o sobě velmi rizikové, a tak by měl každý investor vynaložit co největší snahu na minimalizaci každého kritického faktoru. Jednou z hlavních otázek spojených s obchodováním se tak automaticky stávají poplatky za nákup a prodej akcií. Jejich velikost je logicky spjata se stanovením tzv. BE (break even point), tedy hodnoty, kde náklady jsou již pokryty výnosy.

Akcieatrhy.cz
Akcieatrhy.cz
25. 6. 2011 | 10:00
Světové akcie

Na českém kapitálovém trhu byly právě neúměrně vysoké poplatky často hlavním kamenem úrazu. Dnes je již sice možné např. u společnosti BrokerJet zadat nákup akcií za 11,95 USD, u Fio banky za 9,95 USD (záleží na velikosti pokynu), ale pořád je to zásadní rozdíl ve srovnání se zámořskými poplatky.

U některých makléřských firem (tzv. investičních zprostředkovatelů), kde klienti využívají investiční poradenství, se poplatky spojené s nákupem nebo prodejem pohybují kolem 1 % za transakci a více, což je na současné poměry zcela neadekvátní.

Pokud se tedy právě teď rozmýšlíte, kde si otevřít účet, rozhodně svůj průzkum zaměřte na USA, kde není problém najít brokerskou společnost s poplatkem nižším než 5 USD.

Přehled obchodníků s poplatky za obchodování amerických cenných papírů nejdete na serveru Akcieatrhy.cz

InvestováníPoplatkySvětové akcie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy