Jim Rogers: Korekce na zlatě nekončí, ale ani náhodou ho neprodávám

Komoditní guru a světoznámý investor Jim Rogers věří, že 20% korekce ceny zlata neznamená konečnou. Uvedl to v interview pro OilPrice.com. Podle něj je velice těžké odhadnout, kdy případně znovu "naskočit" do zlatého vlaku. Zlata ve vlastním portfoliu se ovšem nezbavuje.
"Držím pozice ve zlatě už 11 let. A těch 11 let v řadě cena zlata vždy rostla," uvedl Rogers. "Nepamatuji si, že by některé aktivum dokázalo 11 let v řadě zhodnocovat, aniž by došlo k nějaké korekci. Proto teď zlato nenakupuji."
Korekce jsou podle Rogerse (a nejen podle něho) normální součástí investičního cyklu. "Netuším, kdy skončí korekce na zlatě," přiznal Rogers, "podle mě je ovšem docela běžná korekce o 30 až 40 %."
Neprodávejte zlato!
Nic z toho ovšem neznamená, že by Rogers radil investorům zlato prodávat. "V žádném případě zlato neprodávám, protože předpokládám, že během příštích deseti let dosáhne daleko vyšších hodnot," uzavřel známý komoditní býk.
Portfoliomanažer Hinde Capital Ben Davies během týdne nabídl zpravodajské stanici svůj výhled pro cenu zlata včetně různých faktorů a modelů dalšího vývoje. Při určité konstelaci by cena zlata mohla vystoupat až k 6 000 USD za trojskou unci.
Pro korekci cen zlata, respektive pro růst cen amerických akcií na úkor zlata, hovoří i graf, který ukazuje, že jsou americké akcie vyjádřeno aktuální cenou zlata na úrovních z konce 80. let. Nemusí to nic znamenat, ale graf je to zajímavý.