10 věcí, které investiční profíci řekli o současném trhu

Pokud máme trh od začátku letošního roku definovat jedním slovem, pak jím asi budou "turbulence". Jak na neklidnou situaci ve finančním světě reagují investiční profesionálové a kde vidí nejatraktivnější příležitosti?
Doris Meister (vedoucí oddělení amerických akciových trhů, Bank of New York Mellon): "Na všech frontách procházíme obdobím velké nejistoty."
Michael O'Rourke (hlavní tržní stratég, Jonestrading): "Mou nejoblíbenější sázkou je LONG pozice v americkém dolaru, který zůstává v býčím supercyklu. USA utahují měnovou politiku, zatímco Evropa, Japonsko a Čína ji dále uvolňují, což vede k posilování dolaru. Silná americká měna bude znamenat překážku pro růst cen akcií, takže investoři budou mít tendenci nadvažovat hotovost."
Peter Tchir (šéf makroekonomických strategií, Brean Capital): "Úvěry již zadluženým subjektům (leveraged loans) jsou v současnosti velmi nepopulárním aktivem, nabízejí ale růstový potenciál a mohou představovat určitou ochranu na nestabilním trhu."
Karthik Sankaran (šéf globálních strategií, Eurasia Group): "Musíme se méně zaměřovat na jüan a více na Shibor, čínskou mezibankovní úrokovou sazbu. Z pohledu vnitřní stability čínské ekonomiky jde o klíčovou proměnnou, která může mít vážné mezinárodní konsekvence."
Mike Wittner (šéf analýz ropného trhu, Société Générale): "Klíčovým indikátorem, který bude potřeba sledovat, bude pokles americké produkce ropy. Jeho dopad bude obrovský, a to jak na fundamenty, které v druhé polovině roku povedou k růstu cen ropy, tak na tržní sentiment."
Murat Köprülü (investiční poradce se zaměřením na mladé trhy, Mariner Investment Group): "Nejvhodnější chvíle, kdy být ULTRA LONG v akciích, zpravidla přicházejí po amerických prezidentských volbách, a to nehledě na to, kdo v nich zvítězí. Je to součást pravidel hry akciového prezidentského cyklu."
Kyung-Ah Park (výkonná ředitelka a šéfka pro environmentální trhy, Goldman Sachs): "Nacházíme se na raném vrcholu velké změny tažené technologickými inovacemi. Pozorujeme 'energetické modely', které jsou nejen 'čistší', ale také dávají spotřebitelům více možností v oblasti toho, co budou spotřebovávat, a technologie, které samy umí navrhnout, jak například ušetřit na praní. Jde o přelomový trend."
Jeremy Geller (šéf oddělení finančních institucí, JPMorgan Private Bank): "Současná volatilita na trzích nabízí příležitost nakoupit kvalitní aktiva v USA a na vyspělých trzích za atraktivní ceny. Dáváme přednost zboží dlouhodobé spotřeby, zdravotní péči a technologiím, podle nás bude ve všech těchto sektorech pokračovat zdravý růst zisků."
Karin Kimbrough (šéfka makroekonomických analýz, Bank of America Merrill Lynch): "Zlepšující se situace na pracovním trhu, vyšší příjmy a pokračující stabilizace nemovitostního trhu podpoří ochotu spotřebitelů utrácet."
Paul Carbone (výkonný partner pro privátní kapitál, Pritzker Group): "Situace na trhu fúzí a akvizic se zhorší. Budeme svědky nárůstu počtu kontraktů, jen menší podíl z nich se ale dočká finalizace. Vlastníci rodinných podniků by měly být opatrnější, když shánějí kapitál."
Zdroj: Bloomberg