Martin Novák (ČEZ): Starou energetiku ještě potřebujeme, rozvoj té nové ale probíhá naplno. Do roku 2020 chceme do distribuce a obnovitelných zdrojů investovat 50-60 miliard Kč
Společnost ČEZ se nechce spoléhat jen na "starou" energetiku založenou na uhlí a hodlá masivně investovat do distribuce a obnovitelných zdrojů. Detailněji jsme to po zveřejnění výsledků firmy za loňský rok rozebrali s finančním ředitelem a šéfem "tradiční" části ČEZ Martinem Novákem.
Z OBSAHU
- V rámci investičních příležitostí se rozhlížíme například v českém teplárenství, zajímá nás ale i Polsko.
- Obnovitelné zdroje jsou při současných nízkých cenách elektřiny logickým předmětem úvah, pokud jde o investice.
- V horizontu několika let by mohla cena uhlí alespoň dočasně narůst, těžaři totiž neinvestují do rozvoje nových ložisek.
Aktuality
24. 8. | 9:21
22. 8. | 23:56

22. 8. | 22:30

22. 8. | 18:01
22. 8. | 15:23