Akcie amerických bank: Investoři už nejsou takoví pesimisté. Možná by ale (opět) měli být, varuje hedgeový manažer
Loni v říjnu hedgeový manažer a blogger Jesse Felder naznačoval investorům, že by možná měli přehodnotit svůj medvědí postoj k akciím amerických bank. Od té doby cenné papíry těchto starých a nudných institucí na burze dramaticky překonaly průměr trhu.
Například akcie Wells Fargo za sedm měsíců nakynuly na dvojnásobek. To je jistě příjemná zpráva pro všechny, kteří jí a podobným velkým bankovním společnostem věřili v době růstu výnosů dluhopisů. Jako sektor nicméně banky přestaly být na burze levným zbožím.
Je navíc potřeba připomenout, že výnosová křivka, která je velice dobrým indikátorem výkonnosti akcií bank, přestala růst a naopak lehce otáčí trend zpět k větší plochosti. To, co sektoru bank příjemně foukalo do plachet, tedy (vyšší) dlouhodobé výnosy, je tedy může nyní (opět) začít brzdit.
V době nulových krátkodobých sazeb, jež by se podle vyjádření Fedu neměly v nejbližší budoucnosti měnit, je k obnovení růstu výnosové křivky potřeba zvyšování dlouhodobých výnosů. Na grafu výnosů 30letých vládních dluhopisů USA se přitom jeví jako velice podstatná hladina rezistence úroveň 2,5 %. Překonat ji nemusí být úplná hračka.
"Sečteno a podtrženo, akcie bank v současnosti neslibují takovou hodnotu jako loni na podzim, a to jak absolutně, tak relativně vůči zbytku trhu. Pokud by došlo k tomu, že Fed začne přece jen zvyšovat krátkodobé sazby dříve, než se čeká, znamenalo by to tlak na další zploštění výnosové křivky. A to by pro hospodaření amerických bank nebyla zrovna příznivá zpráva," shrnuje Jesse Felder.
Zdroj: The Felder Report
Aktuality
