US MARKETOtevírá za: 11 h 1 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+0,51 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Aktuální ocenění amerických akcií ve čtyřech grafech

Callum Thomas z webu TOPDOWN CHARTS investory pravidelně zásobuje sériemi grafů na ucelená témata. Tentokrát si připravil sadu křivek věnující se ocenění akcií v USA.

Americké akcie vs. akcie ve zbytku světa

Americké akcie za sebou z hlediska ocenění (v tomto grafu reprezentované indikátorem PE10, který je vyjádřením poměru ceny akcií a průměru ročních zisků na akcii za 10 let) mají určitý restart, stále jsou ale vysoko nad historickým průměrem a rovněž zůstávají výrazně dražší než cenné papíry podniků na jiných burzách ve světě.

Zdroj: Topdown Charts

Zdroj: Topdown Charts

Akcie růstových společností

Akcie růstových firem sestoupily z úrovní, na kterých mohly být snadno označovány jako předražené, stále jsou ale vysoko nad minimy z dob dvou posledních medvědích trendů.

Zdroj: twitter.com/Marlin_Capital

Zdroj: twitter.com/Marlin_Capital

Akcie firem s malou tržní kapitalizací

Naopak akcie společností s malou tržní kapitalizací se nyní zdají být minimálně v relativním vyjádření vůči cenným papírům firem s velkou tržní kapitalizací zajímavě oceněné.

Zdroj: Bank of America

Zdroj: Bank of America

Akcie za více než desetinásobek tržeb

Chvíli se zdálo, že jsou definitivně pryč časy, kdy byli investoři ochotni kupovat akcie společností za více než desetinásobky jejich ročních tržeb. Velikost trhu s akciemi s P/S nad 10 se smrskla ze 14 bilionů dolarů na čtyři biliony dolarů. Pak ovšem přišel další obrat a rychlý návrat velikosti trhu na osm bilionů dolarů.

Zdroj: Kailash Capital

Zdroj: Kailash Capital

Americká akciová rally pokračuje a nabírá na síle. Pesimisté ale (stále) vědí své

Americká akciová rally pokračuje a nabírá na síle. Pesimisté ale (stále) vědí své

Zdroj: TOPDOWN CHARTS

Americké akcieEkonomické a tržní indikátoryOcenění
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika