US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,32 %
NASDAQ+0,24 %
S&P 500+0,06 %
ČEZ+0,08 %
KB+0,38 %
Erste-0,05 %

Cla jsou katastrofa. I tak ale věřím, že americké akcie investorům v příštích pěti letech neprodělají, říká investor

Roman Chlupatý
Roman Chlupatý
9. 4. 2025 | 11:30
Americká ekonomika

Americké akcie navzdory divoké Trumpově politice v příštích pěti letech investorů peníze neprodělají. Cla jsou absolutní katastrofa, aktivity a plány současné administrativy ale zahrnují i řadu opatření, která budou americké ekonomice, firmám a akciovému trhu foukat do zad. V diskuzi z cyklu #VítěznéPortfolio to 1. dubna řekl investor Tibor Bokor. Za pozitivní faktor Trumpovy politiky den před oznámením cel na dovoz do USA - jejichž dopad na trhy, mimochodem, odhadl velice dobře - označil plány na deregulaci a snížení deficitu veřejných financí, cen energií a daní. V případě cel podle Bokora není rozhodující jejich výše, ale reakce amerických spotřebitelů a firem.

Celá dubnová debata je ke zhlédnutí ZDE. Více informací o projektu #VítěznéPortfolio najdete na www.vitezneportfolio.cz.

Americká ekonomikaAmerické akcieDonald TrumpInvestiční a ekonomický výhledPodpora ekonomikyRizikaSpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Nenechte si ujít

S&P 500: Největší firmy táhnou trh nahoru. A vám to vadí?!

S&P 500: Největší firmy táhnou trh nahoru. A vám to vadí?!

8. 8.-Andrej Rády
Americké akcie