US MARKETOtevírá za: 3 h 30 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Italská bankovní skupina UniCredit v třetím čtvrtletí zvýšila zisk o 36 %

Italská bankovní skupina UniCredit v třetím čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 36 % na 2,3 miliardy eur. Uvedla to v úterý v tiskové zprávě. Výsledek překonal očekávání analytiků zejména díky vyšším úrokových sazbám. Analytici očekávali v průměru zisk 1,9 miliardy eur. UniCredit je jedinou italskou bankou, kterou orgány dohledu považují za globálně systémově významnou.

Banka dodala, že zaznamenala růst ve všech regionech. Čisté výnosy zvýšila o 23,1 % na 5,8 miliardy eur. K růstu přispěly čisté úrokové výnosy, které vzrostly o 45 % na 3,6 miliardy eur, hlavně díky vyšším úrokovým sazbám. Výnosy z poplatků ale o 5,2 % klesly a činily 1,8 miliardy eur, zejména kvůli snížení poplatků za vedení běžných účtů v Itálii.

Itálie vyděsila v srpnu investory do italských bank zavedením mimořádné daně z neočekávaných zisků. Tento plán ale vzápětí zmírnila a umožnila bankám vyhnout se placení daně tím, že si posílí rezervy. Tato daň se vypočítává z čistých úrokových výnosů. UniCredit uvedla, že se kvůli vládnímu opatření rozhodla dát do rezerv 1,1 miliardy eur, aby se placení mimořádné daně z nadměrného zisku vyhnula.

Za celý letošní rok banka očekává čistý zisk očištěný o mimořádné položky více než 7,25 miliardy eur a v příštím roce očekává další růst zisku. Čisté výnosy banka letos odhaduje na 22,2 miliardy eur, z toho čisté úrokové výnosy na 13,7 miliardy eur.

Zdroj: ČTK

Evropské akcieEvropské bankyUniCreditVýsledková sezóna
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa