US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,43 %
NASDAQ-0,94 %
DOW JONES-0,36 %
PX+0,08 %
ČEZ-2,15 %
NVIDIA-0,26 %

Rusko hodlá v bývalé továrně Toyoty vyrábět luxusní vozy Aurus

Rusko letos v bývalé továrně japonské automobilky Toyota Motor v Petrohradu zahájí výrobu luxusních vozů značky Aurus, které používá ruský prezident Vladimir Putin. Uvedl to v úterý podle agentury TASS prozatímní ruský vicepremiér Denis Manturov.

Redakce IW
Redakce IW
7. 5. 2024 | 16:41
Auta

Automobil Aurus Senat je oficiálním ruským prezidentským vozem. Putin v úterý v limuzíně značky Aurus dorazil na svou inauguraci. V únoru jeden z těchto vozů daroval severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi.

Petrohradskou továrnu Toyoty loni v březnu převzal ruský státní institut NAMI, který je většinovým vlastníkem značky Aurus. Společnost Aurus Motors zahájila výrobu svých vozů v roce 2021 v ruském Tatarstánu. Podle ruské analytické společnosti Autostat se v letošním roce zatím prodalo 40 vozů značky Aurus.

Rusko nyní zkoumá možnosti, jak využít automobilové továrny, ve kterých se po odchodu řady západních automobilek z Ruska zastavil provoz. Západní podniky se z Ruska začaly stahovat po začátku ruské vojenské invaze na Ukrajinu.

Zdroj: ČTK

AutaRusko
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie