Na valné hromadě ČEZ se bude téměř jistě hlasovat o dividendě 52 Kč na akcii
Energetická skupina ČEZ do úterního rána nezveřejnila žádný vládní protinávrh na výplatu dividendy. Termín pro podání protinávrhů pro valnou hromadu byl v pátek do 17.00.
O zveřejněném protinávrhu od jiného akcionáře se na valné hromadě hlasovat nebude z důvodu "vnitřní rozpornosti, neurčitosti a nesplnitelnosti", uvedla skupina.
"Je téměř jisté, že se na valné hromadě ČEZ bude hlasovat pouze o návrhu dividendy 52 Kč na akcii od představenstva. To může být pro některé investory mírným zklamáním," napsal analytik Petr Bártek z České spořitelny.
"V našich projekcích jsme předpokládali, že ministerstvo financí podá protinávrh na distribuci celého loňského zisku. To by znamenalo 65 Kč na akcii a odpovídalo by to hrubému výnosu 6,9 %. Pro nás je tedy nepodání protinávrhu zklamáním," doplnil analytik Bohumil Trampota z Komerční banky.
Valná hromada ČEZ, na které budou akcionáři o dividendě hlasovat, se bude konat v pondělí 24. června od 9.00 hod. Rozhodným dnem pro distribuci dividendy je 28. červen. To znamená, že poslední den obchodování s právem na dividendu ze zisku z minulého roku bude středa 26. června.
Zdroj: Česká spořitelna, Komerční banka