US MARKETOtevírá za: 11 h 35 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Kofola vyplatí zálohu na dividendu z letošního zisku, ve středu se s titulem na BCPP obchoduje naposledy s právem na 7,50 Kč

Nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko oznámila, že její představenstvo rozhodlo o výplatě zálohy na dividendu 7,50 Kč na akcii před zdaněním. Rozhodným dnem pro uplatnění práva na zálohu na dividendu je pátek 11. října, posledním dnem, kdy se na pražské burze s titulem obchoduje s nárokem na ni, je středa 9. října. Záloha na dividendu, která odpovídá hrubému výnosu 2,3 %, bude splatná od 31. října.

"Kofola standardně vyplácí ve formě dividendy zhruba 300 milionů korun, což odpovídá asi 13,50 Kč na akcii. Nicméně již od tohoto roku hospodaření Kofoly podstatně vzroste vzhledem k nedávným akvizicím, zejména pivovarnické skupiny. Z našeho pohledu to také představuje prostor pro přehodnocení dividendové politiky. Za celý tento rok počítáme s celkovou dividendou 19,10 Kč na akcii (výnos 5,8 %), což by znamenalo, že v příštím roce Kofola ze zisku za rok 2024 vyplatí finální dividendu 11,60 Kč na akcii.

"Oznámení o záloze na dividendu ze zisku z letošního roku je podle nás pro trh pozitivním překvapením a indikuje velmi dobrý průběh letní sezóny, jejíž výsledky budou zveřejněny teprve 21. listopadu. Rovněž se podle nás otevírá možnost, že celková dividenda za letošní rok přesáhne 13,50 Kč na akcii, které společnost vyplácela každoročně od roku 2019 s výjimkou covidového roku 2021," doplnil analytik Pavel Ryska z J&T Banky.

Kofola ČeskoSlovensko: Devět let vzestupů a pádů na burze. Čerstvou krev do žil má nápojářské skupině vlít pivo

Kofola ČeskoSlovensko: Devět let vzestupů a pádů na burze. Čerstvou krev do žil má nápojářské skupině vlít pivo

Zdroj: Česká spořitelna

Akcie ČRDividendyKofola ČeskoSlovensko
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa