US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,62 %
NASDAQ-1,32 %
DOW JONES-0,26 %
PX+0,42 %
ČEZ+0,50 %
NVIDIA-0,82 %

Evropské akcie v pondělí mírně oslabily

Obchodování na západoevropských akciových trzích v pondělí skončilo v červených číslech, jelikož optimismus ohledně dalšího vývoje amerických cel vyprchal. Sektor cestovního ruchu a volného času vzrostl poté, co se londýnské letiště Heathrow v sobotu znovu otevřelo po výpadku proudu způsobeném požárem v nedaleké elektrické rozvodně, který narušil páteční provoz. V rámci makroekonomických dat investoři vyhodnocovali předběžné indexy nákupních manažerů, které vysílaly smíšené signály.

Redakce IW
Redakce IW
24. 3. 2025 | 18:00
Evropské akcie

Panevropský index STOXX Europe 600 oslabil o 0,13 % na 548,93 bodu, britský FTSE 100 se snížil o 0,10 % na 8 638,01 bodu, německý DAX uzavřel se ztrátou 0,17 % na 22 852,66 bodu a francouzský CAC 40 odepsal 0,26 % na 8 022,33 bodu.

V indexu STOXX Europe 600 se dařilo mimo jiné akciím společností Carl Zeiss Meditec (+5,16 %), Saab (+4,49 %) nebo Renault (+4,39 %). Pod nulou naopak seanci zakončily cenné papíry firem Bayer (-6,94 %) či Alstom (-5,99 %).

Nejdůležitější pondělní události na evropských trzích

ANALÝZA: Akcie zbrojařů zažívají boom. Našli investoři zlatý důl, nebo je optimismus v Evropě přehnaný?

ANALÝZA: Akcie zbrojařů zažívají boom. Našli investoři zlatý důl, nebo je optimismus v Evropě přehnaný?

Zdroj: CNBC

Evropské akcieShrnutí obchodování v Evropě
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie