Animal Biosciences jako investiční sázka na domácí mazlíčky
|

Animal Biosciences jako investiční sázka na domácí mazlíčky

68 % amerických domácností utratí v průměru 50 000 Kč ročně za péči o zdraví svých domácích zvířat. Tyto náklady přitom každoročně rostou.

Biotechnologie Zdravotnictví a zdravotní péče Podílové fondy

Veterinární trh v USA roste podobně rychle jako výdaje na zdravotní péči pro lidi. Jednotlivé americké domácnosti dokonce v průměru za péči o mazlíčky utratí více než za péči o své lidské členy. A nepřekvapí, že podobně jako u lidí připadají největší výdaje na péči na poslední dva roky života zvířete.

Americká firma Animal Biosciences to chce změnit. Na bázi unikátního výzkumu vyvíjí preparáty, které dokážou obnovit vitalitu například psů a koček, a odvrátit tak nástup těžko léčitelných chorob. Do společnosti Animal Biosciences, za kterou stojí řada významných vědců, investuje také český Longevitytech.fund, který se jinak specializuje na podporu zdravé dlouhověkosti u lidí.

Proč zvířata? Principy působení i technologie jsou u preparátů pro lidi velice podobné, ale testování a schvalování přípravků pro ně je mnohonásobně dražší a delší než v případě přípravků pro zvířata. Animal Biosciences tedy nabízí výrazně rychlejší možnost komercionalizace na obrovském trhu a také demonstraci účinnosti postupů zpomalování nástupu stáří. Finálním cílem jsou samozřejmě přípravky pro lidi.

Světové firmy, které vytvářejí řešení v oblasti zdravé dlouhověkosti, sleduje český investiční fond Longevitytech.fund. Ve střednědobém horizontu se bude jednat o možná nejrychleji rostoucí obor na světě. Fond v současnosti zahajuje své druhé upisovací kolo.