US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ+0,39 %
NVIDIA-2,47 %

Ani Google, ani Apple. Toto je podle mladých Američanů nejatraktivnější zaměstnavatel

Podle průzkumu Národní společnosti středoškolských studentů (National Society of High School Scholars) provedeného mezi 13 tisíci studentů a mladých pracovníků ve věku 15 až 32 let se společnost 3M v Americe dostala do čela žebříčku nejoblíbenějších zaměstnavatelů. Přeskočila tak dlouhodobou jedničku Google, ale i společnosti Apple, Walt Disney, Amazon či Nike. Mezi populárními zaměstnavateli se 3M objevuje i v České republice.

Redakce IW
Redakce IW
22. 6. 2016 | 10:45
Pracovní trh

Generace Y, jak se často označuje populace narozená mezi roky 1986 a 2000, bude v roce 2025 tvořit převážnou část lidí v produktivním věku. A největší procento z nich by právě svůj produktivní věk nejraději spojilo se společností 3M. Odpovědí na otázku, proč je 3M tak přitažlivá pro mladou generaci, je přitom hned několik.

"Klíčem nejen k obchodním úspěchům, ale i zaměstnanecké spokojenosti je dobrá firemní filozofie. Naši výzkumníci a produktoví vývojáři stráví 15 % svého času projekty, které si sami vyberou. Mladí jsou nakloněni individuálnímu stylu. Vyhledávají rozmanitost a zajímá je přístup společnosti k životnímu prostředí," jmenuje důvody popularity ředitel 3M Inge Thulin.

Mezi respondenty průzkumu, kteří označili 3M jako své vytoužené pracoviště, bylo 74 % středoškoláků a 21 % vysokoškoláků. Nejžádanější specializací se stala oblast medicíny a zdraví, kterou zmínilo 41 % dotázaných. Druhou nejatraktivnější kariérní cestu představuje se 30 % odpovědí věda, následují ji s 21 % technologicko-inženýrské pozice a 20 % oslovených by rádo pracovalo na podnikatelsko-korporátních postech.

Společnost 3M patří mezi nejatraktivnější zaměstnavatele pro mladé i v Česku. Především vystudovaní inženýři z technických škol, IT pracovníci či ekonomové vidí ve společnosti atraktivního zaměstnavatele. Vedle již zmíněné zaměstnanecké filozofie, solidní pověsti a dobrých obchodních výsledků k tomu přispívá to, že 3M má v České republice dvě vlastní Inovační centra. Atraktivitě přidávají i speciální programy pro studenty na vysokých školách.

Zdroj: 3M

3MPracovní trh
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio