US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,06 %
NASDAQ-0,06 %
DOW JONES-0,17 %
PX+0,33 %
ČEZ-0,22 %
NVIDIA+0,44 %

Šéfka firmy Hewlett Packard podpořila prezidentskou nominaci Clintonové

Generální ředitelka americké společnosti Hewlett Packard Enterprise Meg Whitmanová podpořila nominaci Hillary Clintonové na post prezidentky Spojených států. Podnikatelka, která patří k prominentním finančním podporovatelům opozičních republikánů, věnuje významný příspěvek kampani Clintonové, aby zastavila Donalda Trumpa. Realitní magnát je podle ní demagogem a hrozbou pro americkou demokracii. V noci na úterý to na internetu napsal přední americký list The New York Times (NYT).

"Budu hlasovat pro Hillary, promluvím se svými republikánskými přáteli o tom, jak jí pomoci, dám peníze na její kampaň a pokusím se pro ni získat peníze," řekla v telefonickým rozhovoru s americkým listem Whitmanová.

Whitmanová je další z podnikatelských špiček, které se v posledních dnech přiklonily na stranu demokratické kandidátky. Pro Clintonovou je tato republikánka cenným přeběhlíkem, napsal také americký list. Whitmanová má blízko k Mittu Romneymu, jemuž v roce 2008 pomáhala získávat finanční prostředky na prezidentskou kampaň. V roce 2010 utratila 140 milionů dolarů z vlastní kapsy při neúspěšném pokusu stát se guvernérkou Kalifornie.

Whitmanová listu NYT sdělila, že bývalá šéfka americké diplomacie se na ni zhruba před měsícem osobně obrátila. S Clintonovou se prý v řadě politických otázek neshoduje a republikánkou zůstane i nadále. Vítězství Trumpa v listopadových volbách by ale podle ní mohlo svést Spojené státy na "velmi nebezpečnou cestu".

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

PolitikaSpojené státy americké (USA)Volby
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Pět investičních rad pro rok 2026: Jak mít peníze pod kontrolou a vydělat

Pět investičních rad pro rok 2026: Jak mít peníze pod kontrolou a vydělat

16. 1.-Michaela Nováková
Finanční plánování