Samsung přerušuje prodej telefonů Galaxy 7, mají sklon k samovznícení

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics stáhne z trhu své nejnovější chytré telefony Galaxy Note 7, které začal prodávat v Jižní Koreji, USA a v některých dalších zemích teprve minulý měsíc. Firma to udělá po zprávách o vznícení několika těchto přístrojů a zřejmě u nich vymění baterie, uvedla jihokorejská tisková agentura Jonhap.
Samsung se zatím ke zprávě nevyjádřil, ještě na dnešek však svolal tiskovou konferenci. Firma podle agentury AP sdělila, že zveřejní co nejdříve závěry z vyšetřování problémů Galaxy Note 7.
Firma tento týden odložila dodávky nejnovějších telefonů do jihokorejských prodejen, aby prověřila jejich kvalitu. Udělala to po zprávách, podle nichž se baterie u některých verzí tohoto přístroje při nabíjení vznítily nebo vybuchly. Největší jihokorejský mobilní operátor SK Telecom uvedl, že v zemi se dosud prodalo kolem 400 000 těchto přístrojů.
Samsung je největším výrobcem chytrých mobilních telefonů na světě. Provozní zisk jeho divize mobilních telefonů stoupl ve druhém čtvrtletí o 57 procent na dvouleté maximum. Samsung odhaduje, že ve druhém čtvrtletí dodal zákazníkům 75,6 až 78,3 milionu smartphonů, což byl téměř dvojnásobek ve srovnání s dodávkami chytrých telefonů iPhone amerického konkurenta Apple.
Zdroj: ČTK