Výsledky Citigroup ve 3Q: Zisk na akcii 1,24 USD (odhad: 1,15 USD, loni: 1,35 USD), tržby 17,76 miliardy USD (loni: 18,69 miliardy USD, odhad: 17,29 miliardy USD)

Čistý zisk americké banky Citigroup ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o více než desetinu na 3,84 miliardy dolarů. Výsledek byl ale lepší, než čekali analytici.
Zisk na akcii se snížil na 1,24 dolaru z 1,35 dolaru před rokem a celkové příjmy klesly o pět procent na 17,76 miliardy dolarů. Analytici podle průzkumu společnosti FactSet předpokládali, že banka vydělá pouze 1,15 dolaru na akcii při příjmech 17,29 miliardy dolarů.
Hospodářské výsledky společnosti Citigroup zasáhly především slabé příjmy z obchodování na akciových trzích, které se meziročně propadly o zhruba 34 procent. Citigroup nyní v rámci zeštíhlování opouští méně ziskové aktivity na finančních trzích po celém světě a snižuje počet zaměstnanců, napsala agentura Reuters.
Zdroj: MarketWatch