US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,53 %
NASDAQ-0,93 %
DOW JONES-0,71 %
PX-0,06 %
ČEZ+0,23 %
NVIDIA-0,52 %

Říjnový odbyt BMW vzrostl o dvě procenta na nový rekord

Německá automobilka BMW v říjnu zvýšila celosvětový prodej meziročně o dvě procenta na 196 000 vozů. To představuje nejlepší říjnový výsledek v historii podniku. Největší světový výrobce luxusních automobilů letos těží zejména z růstu poptávky v Asii a v Evropě.

Redakce IW
Redakce IW
11. 11. 2016 | 11:29
Německo

Za prvních deset měsíců letošního roku prodej BMW meziročně vzrostl o téměř šest procent na 1,94 milionu aut. V Evropě se odbyt v tomto období zvýšil o deset procent a v Asii o devět. Na americkém kontinentu prodej nicméně o sedm procent klesl, hlavně kvůli téměř 10% propadu poptávky ve Spojených státech.

Automobilka začátkem listopadu uvedla, že její provozní zisk ve třetím čtvrtletí zůstal v meziročním srovnání téměř beze změny na 2,4 miliardy eur. Hospodářské výsledky negativně ovlivnily slabé výkony v USA, kde se firma potýká s ostrou cenovou konkurencí.

Zdroj: ČTK

AutaBMWNěmecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vzkaz od tradera: Jen si kousejte nehty a prodávejte akcie, my si je rádi koupíme

Vzkaz od tradera: Jen si kousejte nehty a prodávejte akcie, my si je rádi koupíme

17. 10.-Andrej Rády
Americké akcie