US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,03 %
NASDAQ-0,14 %
DOW JONES-0,12 %
PX-0,69 %
ČEZ-0,08 %
NVIDIA+1,83 %

Boeing otevře svou první továrnu v Evropě, bude v Británii

Americký výrobce letadel Boeing otevře v Británii továrnu na součástky a bude do ní investovat 20 milionů liber (637 milionů Kč). Firma to oznámila v pátečním sdělení. Továrna v zemi, která odchází z Evropské unie, bude prvním závodem Boeingu v Evropě.

Redakce IW
Redakce IW
25. 2. 2017 | 18:33
Boeing

Továrna v severoanglickém Sheffieldu bude vyrábět ovladače vztlakových přistávacích klapek na křídlech pro Boeingy 737, 737 MAX a 777 nové generace. Britská továrna bude těsně spolupracovat se závodem v Portlandu v americkém státě Oregon, kde se vyrábějí další komponenty. Továrna v Sheffieldu bude zaměstnávat zpočátku asi 30 lidí, firma je zamýšlí přijmout počátkem roku 2018.

Investice v Británii je součástí strategie Boeingu na soustředění výroby klíčových komponentů a systémů v USA a Británii. Cílem firmy je snížit náklady dodávek.

Boeing postaví závod vedle sheffieldského výrobního a výzkumného centra, kam má v roce 2019 přesunout výrobce luxusních vozů McLaren produkci svých podvozků. Ta se nyní nachází v Rakousku a McLaren se tím připravuje na možné zavedení cel na produkci automobilového průmyslu po odchodu Británie z EU, uvedla agentura Bloomberg.

Evropský konkurent Boeingu Airbus soustředí v Británii většinu své výroby a vývoje křídel. Na dvou závodech tam zaměstnává celkem asi 10 000 lidí.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Americké akcieBoeingSpojené království
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Speciál: Jak zvládnout paniku na trzích

Speciál: Jak zvládnout paniku na trzích

7. 2.-Andrej Rády
Panika na trzích