US MARKETOtevírá za: 12 h 29 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Swiss Re: Katastrofy letos způsobily pojistné škody za 136 miliard USD

Přírodní katastrofy a katastrofy způsobené člověkem letos ve světě způsobily pojistné škody za 136 miliard dolarů. Uvedla to zajišťovna Swiss Re, podle níž v porovnání s loňským rokem budou škody letos více než dvojnásobné a vysoko nad desetiletým průměrem 58 miliard dolarů.

Na těchto výsledcích se z velké části podepsal americký kontinent, kde v Karibiku a na jihu Spojených států řádily hurikány, v Mexiku zemětřesení a v Kalifornii požáry, které se ještě nepodařilo zcela uhasit.

Hurikány Harvey, Irma a Maria způsobily pojistné ztráty za 93 miliard dolarů. To je nejvíce od roku 2005, kdy hurikány přišly pojišťovny na 112 miliard dolarů.

Celkové letošní ekonomické ztráty z katastrof Swiss Re odhaduje na 306 miliard dolarů. To je rovněž vysoko nad desetiletým průměrem 190 miliard USD, napsal list Financial Times.

Zdroj: ČTK

PojištěníPřírodní katastrofyZajištění
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika