US MARKETOtevírá za: 31 h 26 m
DOW JONES+0,78 %
NASDAQ+0,52 %
S&P 500+0,70 %
META-0,55 %
TSLA+2,09 %
AAPL-0,09 %

Němečtí piloti Ryanairu budou v pátek čtyři hodiny stávkovat

Němečtí piloti irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair budou v pátek čtyři hodiny stávkovat. Oznámila to ve čtvrtek odborová organizace pilotů Vereinigung Cockpit po jednání s managementem firmy. Výstražná stávka se uskuteční v pátek od 5.01 do 8.59 SEČ na všech letištích v Německu, kde Ryanair působí, a dotkne se celkem 16 letů.

Redakce IW
Redakce IW
21. 12. 2017 | 17:48
Doprava

Irské aerolinky původně tvrdily, že odbory neuznají a v žádném případě s nimi nebudou vyjednávat. Minulý týden však jejich vedení připustilo, že odborové svazy uzná, aby se vyhnulo koordinované stávce po celé Evropě během vánočního období, a že s nimi bude jednat. Nicméně podle odborové organizace Ryanair odmítl přijmout dva členy z pětičlenné odborářské vyjednávací komise. Společnost navrhla termín další schůzky na 5. ledna za stejných podmínek. Jak ale podotkl předseda odborů Ilja Schulz v rozhovoru s novináři, odbory mají právo vybrat si účastníky jednání a nenechají si je diktovat.

Irský přepravce v prvním fiskálním pololetí, což je do konce září, zvýšil zisk meziročně o 11 procent na 1,29 miliardy eur. Za celý rok by se měl zisk vyšplhat na rekordních 1,45 miliardy eur.

Zdroj: ČTK

DopravaEvropské akcieOdbory
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika