US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,23 %
NASDAQ-0,29 %
S&P 500-0,14 %
ČEZ-1,46 %
KB+0,00 %
Erste-0,39 %

Aerolinky Niki by měla převzít mateřská firma British Airways

Jediným zbylým uchazečem o převzetí zkrachovalých rakouských aerolinek Niki je firma IAG, majitel British Airways. Agenturám DPA a Reuters to sdělily zdroje blízké vyjednávání. Firma údajně přišla s nejvyšší nabídkou a jednání s ní stále pokračují. Prodej aerolinek, které oznámily insolvenci v polovině prosince, se má uskutečnit do konce roku.

Redakce IW
Redakce IW
28. 12. 2017 | 17:38
Doprava

Podle německého listu Bild firma IAG nabídla částku okolo 40 milionů eur. Dalšími uchazeči o převzetí aerolinek byl jejich zakladatel a bývalý automobilový závodník Niki Lauda a cestovní kanceláře TUI a Thomas Cook.

Na převzetí aerolinek Niki se již v říjnu dohodla největší německá letecká společnost Lufthansa. Byla je ale nucená zrušit kvůli negativnímu postoji Evropské komise. Aerolinky Niki následně požádaly soud o zahájení konkurzního řízení.

Nízkonákladovou rakouskou leteckou společnost Niki založil v roce 2003 bývalý závodník formule 1. V roce 2004 koupily 24 procent akcií firmy aerolinky Air Berlin, v roce 2010 svůj podíl zvýšily na 49,9 procenta. Letos v srpnu vyhlásily platební neschopnost.

Niki provozuje především dovolenkové lety do destinací jako jsou Kanárské ostrovy, severní Afrika a Turecko. V Německu a Rakousku zaměstnává zhruba 1000 lidí. Nový majitel jim bude muset dorovnat platy od začátku měsíce ledna, uvedl konkurzní správce.

Zdroj: ČTK

DopravaEvropské akcie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná