US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,47 %
NASDAQ+0,90 %
DOW JONES+0,04 %
PX+0,48 %
ČEZ-0,90 %
NVIDIA+2,97 %

Cukrovinky Oreo a Cadbury vynesly Mondelēzu prudký růst zisku

Americká společnost Mondelēz International, druhý největší výrobce cukrovinek na světě, zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk na 802 milionů dolarů z 93 milionů dolarů ve stejném období 2016. K tomuto výsledku přispěla zejména vysoká poptávka po sušenkách Oreo a čokoládě Cadbury.

Čisté příjmy firmě meziročně stouply o 2,9 procenta na 6,97 miliardy dolarů, v souladu s očekáváním analytiků v průzkumu agentury Reuters. Americká daňová reforma jí pak vynesla 59 milionů dolarů.

Nejvíce se sladkostem společnosti dařilo v Evropě, kde příjmy vzrostly o pět procent a na celku se podílely 40 procenty. Naopak v Severní Americe poklesly o 0,6 procenta. Důvodem propadu je kybernetický útok, který Mondelēz stál na celoročních příjmech 100 milionů dolarů. Ty vloni vzrostly o 0,1 procenta na 25,89 miliardy dolarů, zatímco čistý zisk stoupl o 76,1 procenta na 2,92 miliardy.

Mondelēz uskutečňuje plán snižování nákladů, jehož cílem je srazit do konce roku 2018 náklady o tři miliardy dolarů.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Americké akciePotravinyVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Speciál: Jak zvládnout paniku na trzích

Speciál: Jak zvládnout paniku na trzích

7. 2.-Andrej Rády
Panika na trzích