US MARKETOtevírá za: 8 h 6 m
DOW JONES-0,21 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,10 %
META-2,35 %
TSLA-1,40 %
AAPL-0,41 %

Série středečních britských makrodat vyzněla rozporuplně, inflace stagnovala na 2,4 %

Ve Spojeném království vyšla ve středu dopoledne série důležitých makrodat. Zveřejněny byly index maloobchodních cen, DCLG index cen domů, index výrobních cen a údaje o inflaci. Spotřebitelské ceny ve Spojeném království v květnu v meziročním srovnání stagnovaly na 2,4 %, index maloobchodních cen meziročně stoupl o 3,3 %, index výrobních cen se meziročně zvýšil o 2,9 % a index cen domů meziročně vzrostl o 3,9 %.

Index maloobchodních cen se v květnu meziročně zvýšil o 3,3 % po 3,4% růstu v dubnu (odhad: 3,4 %). Meziměsíčně se index podle očekávání zvýšil o 0,4 % (duben: +0,5 %).

Květnový index výrobních cen podle očekávání meziročně vzrostl o 2,9 %, meziměsíčně se zvýšil o 0,4 %. Meziroční růst tak byl vyšší než v předchozím měsíci,  kdy index stoupl o 2,5 %. Jádrový index výrobních cen meziročně stoupl o 2,1 %, meziměsíčně vzrostl o 0,2 %.

Zpráva o inflaci ukázala, že spotřebitelské ceny se v květnu meziročně zvýšily o 2,4 %, rostly tedy stejným tempem jako v předchozím měsíci (odhad: 2,5 %). Meziměsíčně se zvýšily o 0,4 % (odhad: 0,4 %, duben: 0,4 %). Jádrová inflace (po očištění o volatilní ceny potravin a energií) v květnu stagnovala na 2,1 %.

DCLG index cen domů se v květnu meziročně zvýšil o 3,9 % po růstu o 4,2 % v dubnu (odhad: 4,4 %).

Zdroj: ČTK

InflaceMaloobchodNemovitostiRealitní trhSpojené královstvíTržby
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika