US MARKETOtevírá za: 7 h 33 m
DOW JONES-1,91 %
NASDAQ-1,41 %
S&P 500-1,61 %
META-0,25 %
TSLA-2,68 %
AAPL-2,31 %

Výrobce letadel Boeing ve čtvrtletí zvýšil zisk o 26 procent

Čistý zisk amerického výrobce letadel Boeing ve druhém čtvrtletí vzrostl o 25,7 procenta na 2,2 miliardy USD. Výsledky překonaly odhady analytiků a firma ve svém středečním sdělení mírně zlepšila výhled příjmů na celý rok.

Redakce IW
Redakce IW
25. 7. 2018 | 13:35
Boeing

Bez mimořádných položek zisk na akcii činil 3,33 dolaru. Analytici dotazovaní agenturou FactSet čekali zisk 3,25 dolaru na akcii. Příjmy stouply o pět procent na 24,26 miliardy USD a rovněž překonaly odhady analytiků.

Příjmy divize komerčních letadel se zvýšily o jedno procento na 14,48 miliardy USD, analytici čekali výraznější nárůst. Dodávky letadel vzrostly o šest procent na 194 kusů. Tržby divize obranné a vesmírné techniky a bezpečnostních systémů stouply o devět procent na 5,59 miliardy USD.

Boeing mírně zlepšil odhad příjmů na letošní rok na 97 až 99 miliard USD z dosavadního odhadu 96 až 98 miliard USD. Aktualizovaný výhled je v souladu s odhady analytiků, kteří čekají příjmy 98 miliard dolarů. Výhled zisku firma nechala beze změny. Varovala však, že její zisková marže, tedy podíl zisku na tržbách, v obranné divizi bude nižší kvůli růstu nákladů na program tankovacího letadla KC-46.

Zdroj: Bloomberg, ČTK

Americké akcieBoeingVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #13: Čínské kovy a méně práce

Nahoru, nebo dolů #13: Čínské kovy a méně práce

20. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Podcast