US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Provozní zisk firmy ThyssenKrupp klesl o více než čtvrtinu

Provozní zisk německé ocelárenské a strojírenské společnosti ThyssenKrupp se v prvním finančním čtvrtletí propadl o 26 procent na 333 milionů eur. Oznámila to v úterý firma. Zároveň poukázala na zhoršující se globální makroekonomické podmínky, které jsou klíčové pro poptávku po jejích produktech, napsala agentura Reuters.

Redakce IW
Redakce IW
12. 2. 2019 | 9:00
Německo

Za poklesem zisku stála především ocelářská divize, jejíž provozní zisk se v prvním finančním čtvrtletí končícím 31. prosince propadl o 77 procent. Společnost ThyssenKrupp nyní plánuje spojení svých ocelářských aktivit s evropskými aktivitami indické ocelárny Tata Steel.

Německý podnik se hodlá rozdělit na dvě skupiny, a to ThyssenKrupp Materials a ThyssenKrupp Industrials. Součástí ThyssenKrupp Industrials má být výroba výtahů, automobilových součástek či strojírenského vybavení. ThyssenKrupp Materials bude mimo jiné zahrnovat poloviční podíl ve společném podniku s firmou Tata Steel.

Předseda představenstva společnosti ThyssenKrupp Guido Kerkhoff v úterý uvedl, že rozdělení podniku zajistí dynamičtější rozvoj aktivit. Obě samostatné části podle něj budou "štíhlejší, rychlejší a lepší".

Zdroj: ČTK

NěmeckoVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie