US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,43 %
NASDAQ-0,94 %
DOW JONES-0,36 %
PX+0,08 %
ČEZ-2,15 %
NVIDIA-0,26 %

Ghosn se nesmí zúčastnit zasedání správní rady Nissanu

Soud v Tokiu v pondělí zamítl žádost Carlose Ghosna zúčastnit se úterního zasedání správní rady japonské automobilky Nissan Motor. Informují o tom zahraniční média. Ghosn byl vloni v listopadu zadržen kvůli obviněním z finančních deliktů. Krátce poté byl odvolán z čela správní rady Nissanu, zůstal však jejím řadovým členem.

Redakce IW
Redakce IW
11. 3. 2019 | 13:48
Japonsko

Ghosn byl teprve minulý týden propuštěn na kauci z vazby. Podle podmínek propuštění k účasti na zasedání správní rady potřebuje soudní souhlas. Tokijský soud dnes neupřesnil, proč žádost o povolení účasti zamítl. Agentura AP upozornila, že Ghosn v rámci podmínek propuštění nesmí manipulovat s důkazy a jeho účast na zasedání by mohla být vnímána jako vytváření tlaku na zaměstnance automobilky.

Ghosn čelí obviněním, že využíval firemní peníze pro vlastní účely a že podhodnocoval osobní příjmy ve finančních výkazech. Trvá však na své nevinně a obvinění označuje za nepodložená.

Ghosn je architektem dlouholeté francouzsko-japonské automobilové aliance Renault-Nissan, do které se v roce 2016 zapojila také automobilka Mitsubishi. Po listopadovém zatčení byl postupně odvolán z čela správních rad všech tří členských podniků aliance.

Automobilka Renault dnes potvrdila zprávy médií, že jedná s partnery Nissan a Mitsubishi o vytvoření nového orgánu, který by zlepšil a prohloubil vzájemnou spolupráci. Na úterý je ohlášena společná tisková konference vedoucích představitelů všech tří podniků.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Japonsko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie