US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,04 %
NASDAQ-0,67 %
S&P 500-0,24 %
ČEZ+0,00 %
KB-0,19 %
Erste-0,51 %

NIESR: Britská ekonomika se již možná nachází v technické recesi

Britský institut pro ekonomický a sociální výzkum NIESR v pondělí snížil odhad hospodářského růstu Británie pro letošní i příští rok. Uvedl rovněž, že existuje zhruba čtvrtinová pravděpodobnost, že britská ekonomika se již nachází v technické recesi. Varoval také před hrozbou výrazného hospodářského útlumu v případě neřízeného odchodu Británie z Evropské unie.

NIESR nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt Británie se v letošním roce zvýší o 1,2 procenta a v příštím roce o 1,1 procenta. Předchozí prognóza institutu přitom předpokládala, že ekonomika letos vzroste o 1,4 procenta a napřesrok o 1,6 procenta.

V loňském roce činil hospodářský růst v Británii 1,4 procenta. Odhady institutu pro letošní a příští rok jsou založeny na předpokladu, že se podaří odvrátit brexit bez dohody.

NIESR již dříve odhadl, že v letošním druhém čtvrtletí se britský HDP snížil. Pokud by ekonomika klesla také ve třetím kvartálu, znamenalo by to první hospodářskou recesi v Británii od globální finanční krize, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

HDPReceseSpojené království
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

14. 8.-Andrej Rády
Akciové tipy