Společnost Ahold Delhaize, která působí i v ČR, má vyšší zisk

Nizozemská maloobchodní společnost Ahold Delhaize, která provozuje supermarkety v Evropě a ve Spojených státech, zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí základní provozní zisk meziročně o tři procenta na 765 milionů eur. Firma, která v České republice provozuje síť obchodů s potravinami Albert, to uvedla ve svém středečním sdělení. Výsledek překonal očekávání analytiků.
Celkové tržby se ve čtvrtém čtvrtletí díky silnému dolaru zvýšily o 5,5 procenta na 17,4 miliardy eur.
Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali, že základní provozní zisk dosáhne 762 milionů eur při tržbách 17,3 miliardy eur.
Na svém největším trhu, kterým jsou Spojené státy, podnik zvýšil tržby o 2,3 procenta, přičemž prodej přes internet se zvýšil o více než o 20 procent. Firma uvedla, že v roce 2021 počítá s on-line tržbami ve výši sedmi miliard eur.
"Napříč čísly jsme opravdu lepší než konsenzus, takže jsme s výsledky velmi spokojeni," řekl agentuře Reuters generální ředitel Frans Muller. "Výrazné dopady koronaviru nepozorujeme. V Asii kromě menšího podnikání v Indonésii žádné obchody neprovozujeme," dodal.
Ahold vstoupil na český trh v roce 1990. V současnosti provozuje po celé republice pod značkou Albert více než 300 hypermarketů a supermarketů. V roce 2016 se Ahold sloučil se společností Delhaize Group. Albert v ČR zaměstnává zhruba 17 000 lidí a patří k největším soukromým zaměstnavatelům v zemi.
Zdroj: ČTK
Aktuality
