US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Výrobce čokolády Lindt & Sprüngli loni zvýšil zisk o 5,1 %

Švýcarský výrobce čokolády Lindt & Sprüngli zvýšil v loňském roce čistý zisk o 5,1 % na 511,9 milionu švýcarských franků. Firma dnes také oznámila, že u příležitosti oslav 175 let svého založení zvýší dividendu o 75 % na 1750 franků za akcii. Tím by se dividendový výnos zvýšil zhruba na dvě procenta. Jedna akcie se aktuálně na burze v Curychu prodává asi za 86.700 franků.

Redakce IW
Redakce IW
3. 3. 2020 | 10:56
Evropské akcie

Analytici v anketě společnosti Refinitiv čekali, že firma vytvoří zisk 518,1 milionu franků. V případě dividendy počítali s částkou 1080 franků na akcii.

Lindt v prohlášení uvedl, že čelí slabému růstu, zvláště na zralých trzích, což jsou pro něj Spojené státy a Evropa. Spotřebitelé totiž dávají stále více přednost zdravějším pochutinám. Firmě se však daří lépe než konkurentům díky její pozici na trhu s kvalitnějšími produkty.

Tržby skupiny se zvýšily o 4,5 % na 4,51 miliardy franků. Bez zahrnutí výkyvů směnných kurzů vzrostly o 6,1 %. Provozní zisk se zvýšil o šest procent na 674,6 milionu franků.

K růstu zisku a tržeb loni přispělo rozšíření sítě maloobchodních značkových prodejen. Celkově má Lindt po celém světě zhruba 500 značkových prodejen.

V letošním roce plánuje Lindt pokračovat v globální expanzi. Očekává, že tržby za celý rok bez vlivu kurzových výkyvů stoupnou o pět až sedm procent.

Začátky společnosti sahají do roku 1845. V současnosti firma nabízí své produkty ve více než 120 zemích světa. Vlastní i značku čokolád Ghirardelli a v USA rodinného výrobce cukrovinek Russel Stover, který je známý svými bonboniérami. Jednu z nich proslavil Tom Hanks ve filmu Forrest Gump. Na českém trhu firma působí od roku 1994.

Zdroj: ČTK

Evropské akcieVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

5 % HDP na obranu: První krok byl hračka, teď přijdou skutečné výzvy

5 % HDP na obranu: První krok byl hračka, teď přijdou skutečné výzvy

dnes-Tomáš Beránek
Zbraně