US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-2,71 %
NASDAQ-3,56 %
DOW JONES-1,90 %
PX+0,16 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-4,88 %

Ifo: Koronavirus připraví německou ekonomiku o stovky miliard eur

Koronavirus připraví německou ekonomiku o stovky miliard eur, předpověděl v pondělí hospodářský institut Ifo. Jeho konkrétní odhady se pohybují mezi 255 miliardami a 729 miliardami eur. O práci navíc může přijít hodně přes milion lidí.

Redakce IW
Redakce IW
23. 3. 2020 | 10:31
Německo

"Náklady pravděpodobně překročí všechno, co je Německu za poslední desetiletí známé z hospodářských krizí nebo přírodních katastrof," míní šéf Ifo Clemens Fuest.

Když se hospodářství pozastaví na dva měsíce, tak to podle Ifo povede k nákladům za 255 miliard až 495 miliard eur.

"Hospodářský růst pak v tomto roce klesne o 7,2 až 11,2 procentního bodu," poznamenal Fuest. V případě, že omezení způsobená rychlým šířením koronaviru budou trvat tři měsíce, může to německou ekonomiku připravit až o 729 miliard eur.

Také na pracovním trhu podle Fuesta krize povede k rozsáhlým problémům. Institut předpokládá, že v důsledku této krize zanikne až 1,4 milionu míst na plný úvazek.

Usilovat je proto podle Fuesta potřeba o to, aby pozastavení hospodářství trvalo co nejkratší dobu, a bylo možné ho znovu rychle nastartovat.

Zdroj: ČTK

KoronavirusNěmecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je na trhu bublina? Tohle jsou 4 možnosti, jak můžete investovat

Je na trhu bublina? Tohle jsou 4 možnosti, jak můžete investovat

7. 10.-Andrej Rády
Investiční strategie