US MARKETZavírá za: 0 h 34 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Société Générale se kvůli koronaviru propadla do ztráty

Francouzská banka Société Générale se v prvním čtvrtletí letošního roku propadla do ztráty 326 milionů eur ve srovnání se ziskem 686 milionů eur ve stejném období loni. Banka kvůli koronavirové krizi ztrojnásobila rezervy na ztrátové úvěry a její výnosy klesly. Společnost, která v Česku vlastní Komerční banku, to uvedla ve čtvrtečním prohlášení.

Výnosy se snížily o 16,5 % na 5,17 miliardy eur. Očištěný čistý zisk se propadl o 90,8 % na 98 milionů eur.

Šíření nemoci covid-19 uzavřelo podniky ve Francii a dalších zemích a přineslo chaos na světové trhy. Očekává se, že způsobí recesi. Banka proto zvýšila rezervy na ztrátové úvěry v prvním čtvrtletí na 820 milionů eur z 264 milionů eur před rokem.

Société Générale potvrdila, že v letošním roce plánuje snížit náklady. Nicméně kvůli koronavirové krizi bude muset letos najít další úspory 600 až 700 milionů eur, napsala agentura Reuters.

Société Générale vlastní podíl 60,4 % v Komerční bance, která patří mezi největší banky v České republice.

Zdroj: ČTK

Evropské akcieEvropské bankySociété GénéraleVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa