US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Poptávka po akciích při IPO Burger King India 150krát převýšila hodnotu nabízených cenných papírů

Primární veřejná nabídka akcií (IPO) společnosti Burger King India přilákala poptávku v objemu 9,5 miliardy dolarů, což odpovídá více než 150násobku hodnoty prodávaných cenných papírů. Investoři jsou ohledně indického sektoru pohostinství optimističtí i přes zpomalení způsobené pandemií covidu-19.

Indická společnost provozuje franšízu amerického řetězce rychlého občerstvení Burger King spadajícího do skupiny Restaurant Brands International. Na indickém trhu restaurací a stravování v hodnotě 56,5 miliardy dolarů konkuruje řetězcům McDonald's a Domino's Pizza.

Cílem primární veřejné nabídky, která v pátek skončila, bylo vybrat 110 milionů dolarů. Po přidělení akcií institucionálním investorům, přitáhly zbývající akcie v hodnotě 60,5 milionu dolarů nabídky v úhrnné výši 9,5 miliardy dolarů. Pro drobné investory byly vyčleněny akcie v hodnotě 11 milionů dolarů, nabídka ji převýšila 65krát.

Společnost Burger King India chce výtěžek z úpisu akcií využít na otevření nových provozoven a k snížení svého dluhu. Domino's Pizza, lídr tamního trhu, má v Indii 1 354 restaurací, zatímco McDonald's jich provozuje 481. Řetězec Burger King India chce mít do roku 2026 nejméně 700 restaurací.

Zdroj: ČTK

Asijské akcieEmerging marketsIndiePrimární úpis akcií (IPO)Restaurace
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie