US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,89 %
NASDAQ+1,88 %
S&P 500+1,52 %
ČEZ+0,16 %
KB+0,48 %
Erste-2,90 %

Akcionáři navrhli alternativu k převzetí firmy Dell

Redakce IW
Redakce IW
10. 5. 2013 | 7:34
Počítače

Přední akcionáři amerického výrobce počítačů Dell navrhli alternativu k plánovanému převzetí podniku zakladatelem Michaelem Dellem a skupinou dalších investorů. Informoval o tom list The Wall Street Journal na svých internetových stránkách.

Skupina investorů zahrnující Michaela Della začátkem roku navrhla, že firmu Dell převezme za 24,4 miliardy dolarů, a poté ji stáhne z akciového trhu. Alternativní návrh podle listu předpokládá, že akcionáři podniku budou mít možnost si své akcie ponechat a získat 12 dolarů za akcii v podobě hotovosti či dalších akcií.

Za alternativním návrhem stojí investor Carl Icahn a firma Southeastern Asset Management. Jsou to dva největší akcionáři Dellu, kteří společně kontrolují 13 % podniku. Podobně jako někteří další významní akcionáři považují nabídku Michaela Della za příliš nízkou.

Zdroj: ČTK

Počítače
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

21. 8.-Andrej Rády
Americké akcie