US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,11 %
NASDAQ-0,26 %
DOW JONES+0,79 %
PX+0,87 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-0,69 %

Fed by měl začít omezovat nákupy dluhopisů, tvrdí generální ředitel Goldman Sachs

Podle Lloyda Blankfeina, generálního ředitele a předsedy správní rady banky Goldman Sachs, by měl Fed začít z omezováním nákupu dluhopisů v tuto chvíli, neměl by to však být takový problém, jaký z toho investoři dělají.

Redakce IW
Redakce IW
18. 9. 2013 | 15:42
Goldman Sachs

Pokud Fed zpomalí tempo nákupu dluhopisů o 10 miliard dolarů měsíčně na 75 miliard, trh bude "šťastný", pokud by to však mělo být víc, bylo by to "smutné", řekl Blankfein v rozhovoru pro televizní stanici CNBC.

Snížení federálního deficitu v důsledku sekvestrace a vyšších daní mělo dle jeho názoru větší vliv na normalizaci akciových trhů než budoucí kroky Fedu.

Zdroj: CNBC

FedGoldman SachsKvantitativní uvolňování
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

6. 11.-Andrej Rády
Umělá inteligence (AI)