US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,42 %
NASDAQ-1,12 %
DOW JONES+0,64 %
PX+0,44 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-1,79 %

Výsledky Fortuny: EBITDA za třetí kvartál smetl odhady

Přijaté sázky za devět měsíců +21,3 % na 405,2 milionu eur, EBITDA +36,2 % na 18,1 milionu eur. Hrubé výhry vzrostly o 6,9 % na 83,4 milionu eur. Výsledky podpořil rozmach sázení přes internet a mobilní telefony. Společnost věří, že splní celoroční výhled.

Redakce IW
Redakce IW
7. 11. 2013 | 7:47
Akcie ČR

"Hlavním tahounem naší výkonnosti byl rozmach kurzového sázení po internetu a přes mobil, a to ve všech zemích, kde Fortuna působí. Zůstáváme optimističtí ohledně vývoje po zbytek roku 2013 a věříme, že nastavené cíle splníme," uvedl Radim Haluza, generální ředitel společnosti Fortuna Entertainment Group.

Za třetí kvartál samotný zisk EBITDA dosáhl 5,2 milionu eur. Analytici byli mnohem pesimističtější. Nižší náklady podle analytika z J&T Banky Milana Lávičky měly vyhnat provozní zisk na 4,5 milionu eur, což by bylo meziročně o 40 % více. Petr Hlinomaz ze společnosti BH Securities čekal, že Fortuna navýší provozní zisk "pouze" o 20,8 % na 3,85 milionu eur. Jiří Šimara z Cyrrusu očekával provozní zisk jen kolem 3,67 milionu eur.

Hodnota přijatých sázek Fortuny dosáhla za prvních devět měsíců 2013 405,2 milionu eur. To představuje významný meziroční nárůst o 21,3 %, který byl podpořen zejména rozmachem sázení po internetu ve všech zemích, kde Fortuna působí. Přijaté sázky v segmentu sportovního sázení dosáhly za prvních devět měsíců roku 2013 394,1 milionu eur (+23,1 %). Přijaté sázky z loterie dosáhly za prvních devět měsíců roku 2013 11,1 milionu eur.

Za prvních devět měsíců roku 2013 dosáhla výše hrubých výher (rozdíl mezi přijatými sázkami a vyplacenými výhrami) 83,4 milionu eur, což ve srovnání se stejným obdobím roku 2012 znamená nárůst o 6,9 %.

Hrubé výhry z kurzového sázení dosáhly 78,1 milionu eur (meziročně o 10 % více). Z toho hrubé výhry ze sázení po internetu dosáhly za prvních devět měsíců roku 2013 významného růstu 40,1 % meziročně na 36,2 milionu eur. Hrubé výhry ze sázení na pobočkách činily za prvních devět měsíců 2013 41,9 milionu eur, od loňského roku poklesly o 7,1 %. Hrubé výhry z loterie za prvních devět měsíců roku 2013 dosáhly 5,3 milionu eur.

Celkový konsolidovaný zisk EBITDA dosáhl v prvních devíti měsících roku 2013 hodnoty 18,1 milionu eur (meziročně +36,2 %). Z toho EBITDA ze sportovního sázení dosáhl 18,4 milionu eur, o 9,7 % meziročně více. EBITDA z loterií skončil ztrátou 300 tisíc eur ve srovnání se ztrátou 3,5 milionu eur v prvních devíti měsících roku 2012.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

Akcie ČRFortunaVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

20. 10.-Andrej Rády
Akciový trh