Siemens dodá turbíny do Thajska, část bude dělat v Brně

Strojírenský koncern Siemens dodá za více než osm miliard korun 20 spalovacích a pět parních turbín do Thajska. Parní turbíny vyrobí v brněnském závodě, spalovací ve Švédsku. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Objem prací, který nechá dělat v Brně, neuvedla. Součástí celkové ceny je i instalace a spuštění zařízení v Thajsku.
Turbíny budou vyrábět tepelnou a elektrickou energii v několika kombinovaných cyklech po celém Thajsku. Zákazníkem Siemensu jsou nezávislí výrobci energie Amata B. Grimm Power Limited (ABP) a SSUT Co. Ltd. & PPTC Co. Ltd.
Zakázka je součástí třetí fáze thajského vládního programu na podporu malých výrobců energie. Podmínkou čerpání podpůrného programu je, že výrobce bude alespoň 5 % tepelné energie bude dodávat průmyslovým zákazníkům ve formě páry nebo horké vody. Elektrárna díky tomu plní částečně i roli teplárny, což zvyšuje celkové využití paliva.
Zdroj: ČTK
Aktuality
