US MARKETOtevírá za: 9 h 30 m
DOW JONES-1,91 %
NASDAQ-1,41 %
S&P 500-1,61 %
META-0,25 %
TSLA-2,68 %
AAPL-2,31 %

Řecko zvýšilo daň z nemovitosti, chce vybrat čtyři miliardy eur

Řečtí vlastníci nemovitostí zaplatí v příštím roce na daních osmkrát více, než museli státu odevzdat v roce 2009. Podle zpravodajského serveru ekathimerini to vyplývá z návrhu státního rozpočtu, který nyní projednává parlament. Kvůli ekonomické krizi přistoupily Atény na řadu úsporných opatření, mezi které patří právě i zvyšování daní. Rovněž byla zavedena takzvaná daň z luxusu, kterou mají odvádět boháči disponující vrtulníky, jachtami, letadly či luxusními vozy. Daňový výměr jim byl rozeslán právě tento týden.

Redakce IW
Redakce IW
26. 11. 2013 | 10:12
Nemovitosti

Řecké úřady odhadují, že by mohly na všech daních souvisejících s nemovitostmi vybrat příští rok 3,93 miliardy eur. Přitom v roce 2009 to bylo 526 milionů eur a o rok později se vybralo jen 487 milionů eur. V následujících letech nicméně začaly daně výrazně růst a loni vlastníci nemovitostí odevzdali již 2,85 miliardy eur.

Připlatit si budou muset v následujících měsících i majitelé luxusních automobilů, bazénů, letadel či vrtulníků, kteří musejí odevzdat takzvanou daň z luxusu. V případě majitelů vozů ji musí platit ti, kteří mají auto se zdvihovým objemem motoru vyšším než 1 929 kubických centimetrů a jejichž vůz není starší deseti let.

Zdroj: ČTK

DaněNemovitostiŘecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #13: Čínské kovy a méně práce

Nahoru, nebo dolů #13: Čínské kovy a méně práce

20. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Podcast