US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

USA vyzývají Evropu a Asii k přísnější regulaci bank

Americký ministr financí Jack Lew vyzval Evropu a Asii, aby následovaly příklad Spojených států a pomocí přísnější regulace zvýšily bezpečnost finančního sektoru. Informovala o tom agentura Reuters.

Redakce IW
Redakce IW
5. 12. 2013 | 21:42
Regulace

USA již podle ministra pravděpodobně učinily dostatečná opatření, aby zajistily, že daňoví poplatníci nebudou muset v případě budoucích krizí znovu zachraňovat banky před krachem. Ostatní země prý ale postupují při reformách finančního systému "mnohem pomaleji" než USA.

Lew hodlá využít únorového zasedání skupiny předních vyspělých a rozvíjejících se zemí G20 v Austrálii, aby přiměl ostatní země ke změnám regulace bankovního sektoru. Ministr uvedl, že cílem americké vlády je zajistit, aby globální banky splňovaly vysoké standardy stanovené v USA.

Zdroj: ČTK

Americké bankyEvropské bankyRegulace
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie