US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,08 %
NASDAQ+0,03 %
S&P 500-0,01 %
ČEZ+0,32 %
KB+0,29 %
Erste-1,08 %

Nasdaq vyplatí na konci roku odškodné za nabídku Facebooku

Burzovní společnost Nasdaq OMX Group vyplatí 31. prosince investorským společnostem odškodné za "zpackanou" primární nabídku sociální sítě Facebook z května 2012. Investoři, kteří získali oprávnění k výplatě odškodného, celkem obdrží 41,6 milionu dolarů, uvedl Nasdaq.

Redakce IW
Redakce IW
27. 12. 2013 | 19:32
Nasdaq

Dlouho očekávaná primární nabídka akcií Facebooku se uskutečnila loni v květnu. Vstup firmy na burzu však provázely velké technické problémy v obchodním systému Nasdaq, kvůli nimž se zahájení obchodů s akciemi firmy výrazně opozdilo.

Navíc někteří obchodníci až do konce obchodování netušili, zda se jejich příkazy vůbec realizovaly a zda tedy akcie vlastní, či nikoli. Někteří se to nedozvěděli vůbec, protože Nasdaq nebyl schopen stav jejich objednávky potvrdit. Potvrzení objednávky dostali až za několik dnů. Některé odhady počítaly s tím, že investorům mohla vzniknout ztráta celkem až 500 milionů dolarů.

Firmy, které se kvalifikovaly pro výplatu odškodného, však musely rovněž souhlasit s podmínkou, že pokud jim bude vyplaceno odškodné, nebudou Nasdaq kvůli primární nabídce akcií žalovat. Termín pro podepsání dohody byl 23. prosinec, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Meta Platforms (Facebook)Nasdaq
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

14. 8.-Andrej Rády
Akciové tipy